Hacı Ayşe Ziver Karataş Camii İbadete Açıldı

HACI AYŞE - ZİVER KARATAŞ CAMİİ İBADETE AÇILDI

Gemlik’e daha önce de bir okul kazandıran Karataş Ailesi, 1958 metrekare alan üzerinde inşa edilen ve mimarisi ile dikkat çeken modern camiiyi hayata geçirdi. Cami, 1176 metrekare kapalı alan üzerinde yükseldi. 2015 yılının Mayıs ayında temeli atılan Hacı Ayşe-Ziver Karataş Camii yaklaşık bir buçuk yıl sonra, merhum hayırsever iş adamı Ziver Karataş’ın 8. Ölüm yıldönümünde ibadete açıldı. 

Gemlik’in manastır mevkiinde bir büyük eksikliği gideren Hacı Ayşe-Ziver Karataş Camiinin açılışı büyük ilgi gördü. Açılışa, Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Müftüsü Muammer Turan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Erol, Ahmet Avcı ve Vedat Büyükgölcigezli, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık da katıldı. Bursa il eski Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Cuma namazını kıldırdı. Mevlidi Şerif okunmasıyla başlayan açılış töreninde, vatandaşlara da seccade, tespih ve Yasin-i Şerif dağıtıldı. Törende, Hacı Ayşe Karataş ile çocukları Edibe Karataş, Vahyettin Karataş, Muhittin Karataş ve gelinleri Buket Karataş’ta hazır bulundu. 

“Kim, Allah’ın rızasını dileyerek bir mescit bina ederse, Allah’ta onun için Cennette saray hazırlar” düsturuyla hareket ederek, Gemlik’e okul kazandırdıktan sonra bir de Cami kazandıran Karataş Ailesi fertlerini tebrik eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, merhum Ziver Karataş’ı da saygıyla andı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, “ Peygamber Efendimiz, Allah’ın yeryüzünde en sevdiği yerler mescitlerdir” diye buyuruyor şeklinde başladığı konuşmasında, “Allah’ın evinde, en sevdiği yerlerden birisinde beraberiz. Hiçbir masraftan kaçınmadan bu güzel Camiyi yaptıran Karataş ailesine teşekkür ediyoruz” dedi. Bursa Vali Yardımcısı, Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş’ta, Karataş ailesine teşekkürlerini sundu.

Benzer gönderiler